ÖZLER BROLOG
Tarih Aralığı: /   Firmaya Göre:
Firma Haberleri
Özler Brolog Hat sanatı ile altını birleştiriyor


Özler Brolog Firma sahibi Özgür Kılıç, 2012 yılını değerlendirdiği röportajda 2013 yılında daha çok özel tasarımlara yöneleceklerini belirtti.


Prensipli, dürüst ve kaliteli iş anlayışıyla çalışmalarınızı sürdürüyorsunuz. İş ortaklarınızla nasıl bir çalışma ortamı sağlıyorsunuz?


Sistemli pazarlama çalışmalarımız sonucu verim aldığımız firmalarla iş ortaklığımızı sürdürüyoruz. Bu nedenle pazarlama ağımıza eklemeyi planladığımız yeni bir firma yok.

Bu konuda kurumsal firmalarla çalışmak şart. Kurumsallaşamayan ya da kurumsallaşmayan bazı firmalarla birtakım problemler yaşanabiliyor… Bakiye ve alışveriş gibi… 2013 yılında bu anlamda önemli bir adım atacağız. Maddi olarak kayıp yaşayıp yaşamayacağımız henüz net değil ancak bizim için en önemli kural güvendir. Deftere değil, güvene dayalı bir iş yapıyoruz. Bu anlamda biz de kurumsallaşmış firmalarla çalışma kararı aldık.


Firmanızda tasarımdan üretime, üretimden tüketiciye kadar geçen süreci anlatabilir misiniz?


Tasarıma ve tüketici tercihlerine oldukça önem gösteriyoruz. Tasarımlarımız ağırlıklı olarak kişiye özel gerçekleşiyor. Aldığımız siparişleri ezbere dayalı değil, ezber bozacak nitelikte yoğunlaşarak ve tam istenileni vererek tasarlıyoruz. Bu konuda da sıkıntımız taklit ediliyor olmak. Uzun süren tasarım ve AR-GE çalışmaları sonucu oluşturduğumuz ürünler kısa sürede taklit edilebiliyor. Gerek sektör, gerek odalar, gerekse dernek ve kuruluşlar bu konu üzerine oldukça fazla çalışmalar yaptı ancak bu durumun önüne geçilemiyor. Sektörü bu sıkıntıdan kurtaracak çözüm yine sektör mensuplarından geçiyor…


Sektör oldukça hareketli bir yıl geçirdi. Özler Brolog için nasıl bir yıl geçti?


Son iki ay hariç ilk 10 ay istediğimiz başarıyı yakaladık ancak Kurban Bayramı’ndan sonra işlerde biraz durgunluk yaşandı.


2012 yılı boyunca konuşulan, bankaların altın ile ilgili faaliyetleri sizce kuyumculuk sektörünü nasıl etkiledi?


Eskiden altınını evde tutmaktan korkan insanlar altınlarını kuyumcuya emanet ediyordu. Şimdi bankaların altın almaya başlamasıyla emanetleri de geri almaya başladılar. O nedenle önümüzdeki dönemlerde kuyumcuların önü biraz daha tıkanacak gibi görünüyor. Çünkü iki ayda tonlarca altının bankaya yatırıldığı söyleniyor. Bu sayı daha da artacaktır muhtemelen. Sektörün önde gelen firmalarından bir kaçı da bunun arkasında duruyor.


2013 yılı yol haritanızda neler var?


Firma olarak önümüzdeki dönemlerde bizim için oldukça heyecanlı işlere yönelmeyi düşünüyoruz. Hat sanatına yöneleceğiz. Tablo yapmayı düşünüyoruz. Altın ve elmas işlemeli hat sanatını uyguladığımız tablolar tasarlamayı düşünüyoruz. Artık imkânsızı yapmak zorundayız…BU HABERİ YAYINDÜNYASI A.Ş.'NİN İZNİ OLMAKSIZIN KULLANANLAR HAKKINDA YASAL İŞLEM YAPILACAKTIR!
Haber Tipi : Firma Haberleri
Tarih / 01.23.2013
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun.
Firma Haberleri